שרות איתור מאמרים אקדמיים            Smiling teenager students

 

חלק גדול מהלמידה האקדמית עוסקת באיתור חומרים אקדמיים. בחלק מן המקרים המאמרים או החומר הביבליוגרפי ניתן לסטודנטים כחלק מהסילבוס של הקורס או קיים באתר הקורס וכדומה, אך במקרים רבים אחרים הסטודנטים נדרשים לחפש את החומרים בעצמם.

משימת איתור החומרים האקדמיים הנדרשים לצורך עבודה יכולה להיות פשוטה מאוד, אך לסטודנטים מתחילים מדובר במשימה קשה עד בלתי אפשרית. כמובן שהדרך הפשוטה והמובנת מאליה, של חיפוש מאמרים על ידי מילות החיפוש בגוגל, במרבית המקרים לא תהווה את הפתרון הראוי. הסיבה לכך היא כי מרבית המאמרים אותם ניתן למצוא בחיפוש פשוט בגוגל אינם מתאימים לכתיבת עבודה אקדמית ראויה.

או שהם אינם אקדמיים, כלומר מדובר בחומר פרסומי, שיווקי, וכדומה, או שהמאמר עצמו אינו מפורסם במלואו. פעם אחר פעם סטודנט שינסה למצוא מאמרים בגוגל יתקל בהודעה המבקשת ממנו למלא את פרטיו האישיים, לרכוש את מאגר המידע הרלוונטי או את כתב העת, על מנת לקבל גישה למאמר המלא. גם אם אתם מכירים היטב את גוגל סקולר, השרות של גוגל למאמרים אקדמיים, אתם כבר יודעים היטב כי למצוא מאמר איכותי, עדכני, המפורסם במלואו, זוהי משימה לא פשוטה בכלל.

 

בשל עובדה זו, קיימת האפשרות להיעזר בשרות איתור מאמרים אקדמיים. שרות איתור מאמר אקדמיים ניתן בתשלום מינימאלי, ויכול לחסוך לסטודנטים זמן רב. המאמרים האקדמיים אותם ניתן לקבל באמצעות שרות איתור מאמרים אקדמיים נמצאים במאגרי מידע המוכרים על ידי כל המוסדות להשכלה גבוהה, מפורסמים בכתבי עת אקדמיים, וניתן לבסס עליהם את עבודות המחקר, הסמינריונים, או עבודות קטנות יותר כגון עבודות סיום קורס וכדומה. על מנת לקבל את המאמרים הרלוונטיים למחקר שלכם, צריך להתמקד בשני נושאים בלבד: מילות החיפוש הרלוונטיות ביותר, בדרך כלל לפחות 2-3 אפשרויות, ומאגרי המידע הרלוונטיים ביותר לתחום אותו אתם מעוניינים לחקור. יש להקפיד כמובן גם על הדרישות וההנחיות, לדוגמא רמת עדכניות המאמרים (לדוגמא האם מדובר במאמרים מ-5 השנים האחרונות בלבד, 10 שנים אחרונות, וכו'), או האם קיימת הגבלה לגבי מאגרי המידע הנדרשים.