עבודת סמינריון בפסיכולוגיה

 

עבודת סמינריון בפסיכולוגיה היא הדבר הקרוב ביותר אולי לעבודת שטח, לעבודה עצמה בפועל. אולם מהיכן בדיוק יש להתחיל ואיך כדאי לבנות את העבודה עצמה? קבלו מספר טיפים שליקטנו במיוחד עבורכם מכותבי עבודות אקדמיות מובילים:

 

הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שכתיבת עבודת סמינריון בפסיכולוגיה היא עניין לא פשוט. עליכם לפנות שעות מרובות לכתיבת העבודה ושלב זה חייב שיתחיל כבר עם קבלת המטלה. סטודנטים רבים הלומדים במסלולים שונים של מדעי החברה, ושמחויבים בהגשת עבודת סמינריון בפסיכולוגיה,  אינם מחשבים את הזמן כהלכה. נקודה זו תהיה בסופו של דבר לרועץ עבורם.

 

עבודת סמינריון בפסיכולוגיה כוללת כמובן את שאלת המחקר – היא השאלה העיקרית של העבודה ועליה בעצם תיבנה העבודה כולה. כאן, חשוב מאוד לתת לחלק היצירתי לעבוד: חשבו מעל מה המרצה חזר במהלך הקורס, הרעיון הוא להביא נקודה שקשורה בקשר ישיר לעמדתו של המרצה. כך, עבודת סמינריון בפסיכולוגיה תהא עבורו משהו חדש ומעניין ולא עוד עבודה לקרוא ולבחון.

 

צאו מתוך הסילבוס! קחו בחשבון שהמרצים עצמם מכירים היטב את החומר, קראו מאות אם לא אלפי מאמרים ועבודות ומחפשים משהו קטן וחדש. לעיתים רבות עבודת סמינריון בפסיכולוגיה יכולה לכלול נושאי שיח חברתי שעל סדר היום – כך למשל שילוב מוצלח בין תקשורת לפסיכולוגיה בשאלת המחקר מהן ההשפעות של פרסומות סמויות על ילדים.

 

אל תפסיקו לקרוא! שלב זה של הלימודים בו אתם נדרשים לכתיבת עבודת סמינריון בפסיכולוגיה הוא שלב קריטי במיוחד ללימודים. אסור לכם להפסיק לקרוא את החומרים הנלמדים ולמעשה אתם מחויבים להקדיש ללימודים בשלב זה שעות מרובות. אל תבזבזו את הזמן ותתחילו "לחרוש".

 

צאו מתוך נקודת הנחה שלא מספיק שאתם מכירים את החומר הנלמד. מהלך הקורס, מן הסתם, נחשפתם לעשרות מאמרים ולמאות דעות שונות ומשונות של אקדמאיים וחוקרים. כתיבת עבודת סמינריון בפסיכולוגיה לא באה לבחון רק את הידע שלכם אלא גם, במידה לא פחותה, את היכולת להציג את הנקודות שלכם מתוך מחקר.

 

לסיכום: נציין כי עבודת סמינריון בפסיכולוגיה היא לא עניין של מה בכך. המרצים שלכם מצפים לקבל את התוצר הטוב ביותר, אחרי הכל, כתיבת העבודה היא ראי ליכולת שלהם, במידה לא קטנה, של העברת החומר בכיתה. חשבו על זה כשאתם כותבים.