עבודת סמינריון במשפטים

הנה זה הגיע, לאחר ארבע שנות לימוד אינטנסיביות הגעתם לרגע המיוחד וכעת אתם לפני הגשת עבודת סמינריון במשפטים? אבל… היכן מתחילים? מה העבודה צריכה לכלול? האם ישנה תבנית מסוימת שלפיה כדאי לעבוד? תשובות לשאלות אלה מונחות כאן לפניכם.

 

לימודי משפטים כוללים בתוכם חומר לאין שיעור. לימודים שאינם נגמרים, קריאת מאמרים, פסקי דין ארוכים ושאלות משפטיות שונות ומשונות המבוססות כאמור על אירועי עבר. לאחר כלל קורסי החובה מגיע הרגע המיוחל בו אתם יכולים להציג למרצה שלכם את האג'נדה האישית שלכם, את השקפת העולם המשפטית שלכם, את זכויות האדם או את חובותיו.

 

 סמינריון במשפטים

עבודת סמינריון במשפטים יכולה להיות קלה ומעניינת, במידה כמובן ובוחרים שיטת עבודה מסוימת שעל פיה עובדים. בכל עבודה שכזו יש לכלול פרק שלם שיוקדש למשפט השוואתי, כלומר ההשוואה של הנושא מול שיטת משפט הנהוגה במדינות זרות.

 

חשוב להתייחס בכתיבה לפסקי דין מובילים, אולם אין זאת אומרת שיש להזניח פסקי דין שלא נכללו בקורסים שלמדתם. מאמרים וחומרים אקדמיים כוללים הפניות רבות לעשרות ולמאות פסקי דין. כך, יוצא שבמאמר משפטי אחד תוכלו למצוא די והותר חומר.

 

כאשר אתם ניגשים לכתיבת עבודת סמינריון במשפטים חשוב שתביאו אג'נדה משלכם. המרצים רוצים משפטנים אקטיביסטים, ולא כאלו היושבים על הגדר ומציגים תיאוריות שונות. את התיאוריות עצמן, המרצים מכירים היטב, כך שחשוב מאוד לחשוב על נקודות ציון מהן תוכלו להציג עמדה אישית, המגובה כמובן בחומרים משפטיים שונים.

 

מעבר למאמרים ולפסקי דין, הספרות המשפטית אינה חולשת אך על ספרות מקצועית טהורה. ספרי קריאה רבים יכולים לשמש לכם כר נרחב למשפט חוקתי, דיני חוזים, משפט משווה או רב תרבותיות. כל אלו נמצאים על מדפי הספרייה, בין אם מדובר בהובס, לוק או קאנט, שמות שכאלו יכולים להוסיף את אותו קישוט, את אותו ערך מוסף שאמור להיות בכל עבודת סמינריון במשפטים.

 

כאשר הגעתם לרגע המיוחד בו סיימתם את העבודה יש לערוך הגהה ועריכה. הרעיון הוא להגיש כמובן תוצאה סופית שאינה סובלת מפגמים. יש להיצמד לכללי הציטוט האחיד ולא לחרוג ממספר העמודים שהמרצה ביקש.

 

 

צור קשר –  סיוע  בכתיבת עבודות סמינריון – הפקולטה לכתיבה