כיצד כותבים עבודת סמינריון?                                                                                    

 

במיוחד בשבילכם יצאנו ובדקנו, שלחנו מיילים ושאלנו את טובי הכותבים האקדמיים כיצד כותבים עבודת סמינריון?

המאמר הבא שמונח לפניכם כולל לא מעט טיפים שימושיים במיוחד שיסייעו לכם באחת התקופות היותר מלהיבות של הלימודים. אז קדימה, רק קופי ופייסט!

 

כיצד כותבים עבודת סמינריון? זו שאלת השאלות של כל סטודנט וסטודנטית שבאים בתחילת או באמצע דרכם הלימודית. ישנם לא מעט מאמרים וחומרים שונים ברשת שמספקים תשובות כאלה ואחרות. המאמר שלפניכם הוא יוצא דופן ומתמקד בנקודות ברורות:

 

  1. נפו את החומר: כלל הכותבים אותם שאלנו כיצד כותבים עבודת סמינריון העידו כי סטודנטים רבים אינם יודעים איך להתמודד עם הרי החומר שהועבר בקורס. לטענתם, בחירה של נושא אחד יכולה להניב עשרות אם לא מאות שאלות מחקר. לכו עם הבטן, כאן גם המקום להפעיל את הרגש לצד הידע, וזה הנושא השני.
  2. בחירת נושא שקרוב ללב: מה זה אומר? כתיבת עבודה שקרובה לאג'נדה האישית שלכם תהפוך את העבודה לטובה יותר. השאלה כיצד כותבים עבודת סמינריון אינה כוללת רק היבטים טכניים כמו היצמדות לכללי ציטוט אחיד, אלא גם חוש אישי וקירבה לנושא עצמו. כך, תוכלו להיות שלמים יותר ובטוח שתשקיעו יותר זמן בכתיבת העבודה עצמה.
  3. לוח זמנים ברורים: העמידו לעצמכם יעדים ברורים לכתיבת העבודה עצמה וצרו מצב בו אתם מסיימים את הכתיבה לפחות שבועיים לפני תאריך ההגשה. קריאה שנייה או קריאה שלישית של החומר יכולות להצביע על כשלים.
  4. שאלו את המרצה שלכם: אל תתביישו לפנות למרצים במיילים ולשאול בצורה ברורה כיצד כותבים עבודת סמינריון. המרצים שלכם מקבלים כסף עבור עבודתם ומעבר לכך יכולים להצביע על נקודות ברורות שהם רוצים לראות בעבודה.
  5. תהיו שלמים עם עצמכם: התשובה לשאלה כיצד כותבים עבודת סמינריון יכולה לבוא ממכם וממכם בלבד. אם אתם שלמים עם החומר שכתבתם אין טעם לשנות דברים מהותיים אלא לערוך ולעשות הגהה.
  6. כללי ציטוט אחיד: אל תשכחו שחלק ניכר לעתים מהציון יכול להיות מושפע מעניין זה. כללי ציטוט אחיד הם בעצם ההוראות של המרצה לגבי תבנית העבודה, מדובר בחלק מהותי מהציון.

 

בהצלחה לכולם!